Meslek Tanıtım Seminerlerinde Survivor Hasan’lı Final - 07.02.2013

Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Akademilerinin tatil programı çerçevesinde gerçekleştirilen Meslek Tanıtım Seminerleri, özel bir televizyon kanalında yayınlanan yarışma programında tanınan Hasan Yalnızoğlu’nun konuk olduğu bir finalle sona erdi.

Yarıyıl tatili boyunca Bilgi Evleri ve Çocuk Akademilerinin üyelerine birbirinden farklı mesleklerde bilgi vermek amacıyla gerçekleştirdiği seminerlere üyelerin ilgisi yoğun oldu. İki hafta boyunca Burhaniye Gençlik Merkezindeki Has Oda adı verilen mekânda düzenlenen seminerlerde üyeler, Tayfun Özbey’den Turizm ve Rehberlik, Önder Özkara’dan Genetik Mühendisliği, Hasan Yalnızoğlu’ndan Beden Eğitimi ve Sporculuk gibi ezber bozan mesleklerin bilgisini alırken Cerrah İhsan Karaman, Kardiyolog Zekeriya Nurkalem ve Gazeteci Yaşar Kaba gibi alanında uzman isimlerden de aşina oldukları mesleklerin inceliklerini öğrendiler.

Üyelerin geleceklerine yön verecek olan mesleklerini belirlemeleri konusunda onlara yardımcı olmak amacıyla düzenlenen seminerlerde konuklar, üyelere mesleklerini her yönüyle tanıttılar. Her mesleğin hem eğlenceli hem de zahmetli olan yönlerinin var olduğunu öğrenen üyeler de merak ettikleri soruları alanlarında uzman olan kişilere sorma fırsatı elde ettiler. Seminerler boyunca her mesleğin katılımcısına yoğun ilgi gösteren üyeler Survivor Hasan olarak tanına Hasan Yalnızoğlu’nun katıldığı semineri ayrı bir ilgiyle dinlediler. Her işte olduğu gibi sporculukta da disiplinli bir eğitimin şart olduğunu anlatan Hasan Yalnızoğlu da üyelerden gelen meraklı sorulara tek tek cevap verme nezaketini gösterdi.

Her seminer sonunda konuklarla hatıra fotoğrafı çekilmeyi de ihmal etmeyen üyeler ayrıca katılan tüm konuklara Üsküdar Belediyesi Kültür Yayınları tarafından yayınlanan birbirinden değerli kitaplardan hediye ettiler.